layout-wrota-lipiec2014-tlo-roln-kulin

rolnictwo.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Regionalny etap XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

180724 kulinarnieW niedzielę 22 lipca 2018 r. odbył się regionalny etap XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, który wyłonił najlepsze produkty żywnościowe.

Nagrodzono wytwórców oryginalnych, regionalnych i lokalnych produktów żywnościowych, wytwarzanych metodami tradycyjnymi, wywodzącymi się 
z tradycji i zachowania dziedzictwa kulinarnego naszego regionu. W konkursie brały udział Koła Gospodyń Wiejskich, zakłady przetwórstwa mięsnego pszczelarze osoby fizyczne oraz wytwórcy produktów regionalnych z całego województwa. Organizatorem konkursu na szczeblu centralnym jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP, .Marszałkiem Województwa Podkarpackiego , Wójtem Gminy Wierzawice, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Firmą Osip.

Kapituła konkursowa wybrała najlepsze produkty:

W kategorii produktów regionalnych pochodzenia zwierzęcego

Podkategoria: Produkty i przetwory mięsne 
I nagroda: 
1) Masarnia OSIP S.C. Zygmunt i Kamil Osip za salceson Wierzawici tradycyjny
2) PPM Taurus za golonkę pieczoną
3) Zofia Betleja za pasztet z królika

I nagroda: Bożena Wisła za ser biały w beczce

Podkategoria: miody
I nagroda: Pasieka Jan Lizak za miód lipowy z facelią
Wyróżnienia:
1) Leda – Ser Leszek Jakimowicz za ser smażony z kminkiem
2) Jolanta Augustyn za wędzony lat szyniak
I. W kategorii produktów i przetworów pochodzenia roślinnego:
Podkategoria: produkty zbożowe
I nagroda: 
1) Bieszczadzka Spiżarnia Anna Książek za olej lniany
2) Julia Drozd za chleb za zakwasie z denka
Podkategoria: wyroby cukiernicze
I nagroda:
1) Danuta Florek za strudel monasterski
2) Monika Kasprzyk za ciastka moczone w wodzie
Wyróżnienia:
1) Renata Wodyńska za powidła śliwkowe 
2) Janina Czaban za mus z derenia

II. W kategorii napoje regionalne:

Podkategoria: napoje alkoholowe
I nagroda:
Winnica Rodziny Steckich za wino białe gronowe z jarosławskiej ziemi.
Wyróżnienia:
1) Monika Boho za herbatkę stulatka 
2) Krystyna Wronowska za nalewkę z rokitnika
3) Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec za nalewkę piołunówkę

III. Inne produkty regionalne:

I nagroda:
Restauracja Podkarpacka przy Hotelu HETMAN w Rzeszowie za farsz do pierogów z bryndzą kozią
Wyróżnienia:
Zofia Popowicz za farsz do gołąbków z kaszą jaglaną i kiełbasą 
Ponadto Komisja Konkursowa nominowała do nagrody „Perła”2018” następujące produkty:
1) Miód nawłociowy z Tanwi i sanu – Pasieka na Ogrodzie
2) Farsz do krzeszowskich gołąbków – Małgorzata Puc
3) Pierogi z farszem z bobu „Bobolasy” – Zofia Wikiera
4) Napój ziołowy orzeźwiający – Leokadia Gugała
5) Kiełbasa sielska – Bogusław Szymański